Королівство Нідерландів, або як перестати вірити у міфи про Голландію

Скільки версій щодо відпочинку у Нідерландах ви чули? Скільки фільмів та історій починаються з розповіді про п’янке повітря Амстердаму? Напевно, мрія кожного повіси – потрапити до міста вільного від правил. Та чи так все, як розповідають вам любителі міфів та казок?

Почнемо з того, що Королівство Нідерландів не закінчується на єдиному місті Амстердам. 12 провінцій складають Королівство, а Північна і Південна Голландія складають разом Голландію. Тому правильно мрійте і загадуйте бажання грамотно: «Хочу до чарівного Королівства Нідерландів!»

Стереотипи та реальний Амстердам

Тюльпани, вітряки та сир. Якщо Нідерланди ще не почали у вас асоціюватися з цими трьома символами – вам необхідно збирати речі та подивитися на цю країну. Крім того, на кожному кроці ви побачите дерев’яні капці та магніти з велосипедами. Але на стереотипах Голландія не закінчується, тому готуйтеся до виру нових вражень від цієї країни. Типовий турист знає про Квартал червоних ліхтарів та «легалізовану марихуану». Та їхати до Амстердаму треба за архітектурою, яку ви не побачите ніде у світі, за мальовничими каналами, квітковими базарами і за фотогенічними та аутентичними місцевими жителями. До кожної деталі в Амстердамі хочеться доторкнутися, наповнитися частинкою її історії та відкритися ритму життя у різнокольоровому місті тюльпанів.

Та якщо казати про стереотипи, то деякі з них практично правдиві, хоча і не є головними зірками у звичайному житті місцевих. Так ви можете дізнатися про те, що починаючи з далекого 17 століття тюльпани вирощують у Нідерландах. Але зараз тюльпанами займаються кілька великих фірм, а країна здобула у вигляді цих рослин символ та має багатий досвід з селекції та їх вирощування.

Стереотипи щодо вільних відносин у Нідерландах та великої концентрації людей з нетрадиційними вподобаннями, теж має відносну правдивість. Але це скоріш пов’язано з тим, що закони Королівства більш сучасні за наші. А моральні норми не мають осаду давнини.

Та стереотип щодо різних галюциногенних речовин трохи перебільшений. Тому ви навряд побачите місцевого жителя, який регулярно користується пом’якшенням у законі щодо цих речовин. Та для туристів у Амстердамі зробили цілий атракціон небувалого дозвілля. Але ціни туристичні, а деякі кекси дуже сумнівні, тому у даному випадку стереотип добре заробляє J.

За межами Амстердаму

Якщо ви змогли перетнути кордон різнобарвного Амстердаму та нарешті спокійно подумати про те, чим ще можна зайнятися у Нідерландах, прямуйте до провінцій Фрисландія або Зеландія. У цих місцевостях багато національних парків. Пейзажі Фрисландії будуть вам снитися ще багато років, як найзеленіші і найпрекрасніші місця у світі. Тут добре кататися на велосипеді та їсти свіжий хліб з сиром на пікніках. Чисте повітря, пляжі, ліси, озера та, звичайно, місцевий бальзам Beerenburg. Все це можна побачити тільки за межами Амстердаму.

Щоб більше дізнатися про унікального та незабутнього митця Вінсента ван Гога, треба поїхати до інших двох провінцій – Північний Брабант і Гелдерланд. Також тут ви познайомитесь з творчістю загадкового Босха, зануритесь у бургундський стиль життя та зможете погуляти на славу у нічних клубах цих провінцій.

Потрапити до Королівського міста на воді і не закохатися у нього – не можливо. Гаага здивує вас архітектурними формами, неймовірними пейзажами, чистими старими вуличками та привітними людьми. Уряд Королівства Нідерланди знаходиться саме у цьому місті на воді. На центральних вулицях знаходяться численні ресторани, кафе, нічні заклади і магазини. Тут життя має свій особливий ритм. Також місто називають королівською резиденцією, бо на околицях Гааги живуть численні члени королівської родини, насолоджуються кожен день красою природи передмістя.

Що їсти, де пити

Жителі Нідерландів люблять смачно поїсти і не соромляться цього. На столах і у меню ви побачите багато страв с птиці та риби. Головний гарнір – картопля. Головний інгредієнт багатьох страв – теж картопля. Головний делікатес – це сири гауда і едамер. Ви ще довго будете згадувати чарівний смак сирів з Голландії. Дивиною та делікатесом для нас вважається також оселедець. Весною та осінню місцеві буквально скуповують усі блюда з цією рибою. На вулицях ви можете побачити, що кожен перший куштує бутерброд з оселедцем. Але аромат цієї риби не усім гостям до смаку, тому майте на увазі те, що це класичне блюдо може здивувати ваші рецептори.

Якщо ви вважаєте за потрібне спробувати місцевий алкоголь, то не треба далеко йти – популярне пиво Хейнекен стане вам у нагоді, коли ви будете їсти сир або оселедець. Також спробуйте апельсиновий бренді і солодкий лікер Адвокат.

Що привезти з Нідерландів

Туристи люблять залишати у пам’яті не тільки емоції, але і купувати сувеніри та подарунки з подорожей. У цьому сенсі Нідерланди, як ніяка інша країна, підготувалися добре і якісно. Крім звичних сувенірів-магнитів на холодильник, ви можете придбати цибулини тюльпанів, сири різного кольору та віку, смішні капці, фарфор, дощечки для нарізання сиру і ще сотні малих та великих дрібниць, які порадують вас та ваших близьких. Головне не ризикуйте купувати оселедець з собою – це може стати фатальною помилкою для ваших речей J.

Коментарів ще немає.

Оставить комментарий