Швеція влітку

У спекотні літні дні, хочеться поїхати до країни, де літо – це тільки відносне поняття. А тепла погода тоді, коли ви одягнені у шкарпетки та кофтину з оленями. Так, ми маємо на увазі Швецію. І якщо вам набридли розмови про пляжний відпочинок, то вам терміново потрібен тиждень у Стокгольмі.

Літо у Швеції – це найтепліший день у році, як жартують самі шведи. Але не все так погано, як здається. Навпаки, прогулянка по місту з екскурсією буде для вас легкою та затишною, коли над головою не увімкнено португальське сонце. Спокійна, цікава, велична Швеція приймає туристів з великою радістю та дивує своєю казковою красою та дитячою безпосередністю. Бо для дітей у цій країні стільки ж цікавого, як і для дорослих.

Знайомство

Перетинаючи Балтійське море, ми перетинаємо кордон з відносно теплими країнами Європи та заходимо на землю холодної Швеції. Тому, дуже радимо починати свою любов до Балтійських країн влітку, або теплою осіню – це стане початком вашої довгої дружби. Не чекайте, що кожен швед при зустрічі з вами буде радісно обіймати та питати про життя в Україні. Де саме знаходиться Україна, яка політична ситуація та хто керує нашою країною наразі, знають майже всі шведи – їх цікавить політика, усі мають особливу думку, читають газети та знають про усі найважливіші події у світі.  Та щоб стати справжнім «своїм» у Швеції, почніть з вивчення вітань шведською мовою, правильно вимовляйте імена місцевих та спілкуйтеся на теми, що будуть цікаві вашим співрозмовникам. Відкриті та добрі шведи з радістю покажуть вам свою країну та познайомлять з найцікавішими місцями для відпочинку.

Казки Стокгольму

Перший день у столиці? Не зволікайте та йдіть прогулятися у центральну частину міста. Тут вас зустріне Королівський Палац (не забувайте, що Швеція – це королівство і вам будуть постійно нагадувати про це величні будівлі з гербами та «королівські» назви вулиць). Велич та стиль архітектурних пам’яток у місті будуть поєднуватися з дитячими згадками про веселі казки Астрід Ліндрен. Стокгольм, наче, грає з вами – де-не-де згадуючи про пригоди казкових героїв на дахах. Тому, обов’язково заплануйте екскурсію «По слідах Карлсона», згадайте цікаві моменти з книги та почніть сприймати Стокгольм не тільки, як північне суворе місто. Не далеко від Стокгольму є чудовий парк, де живуть усі казки Астрід Ліндрен і де ви познайомитесь з усіма героями, граючи у цікаві ігри на капітанському кораблі.

Історичний Стокгольм

Перше враження позитивне? Треба йти далі і починати дізнаватися про столицю щось більш реальне. Кожен швед знає про Полтавську битву, але чи так само, як і ми це розповідають маленьким вікінгам у школах? Радимо піти на екскурсію по Старому Стокгольму. Тут цілий острів з історичними скарбами! Ви дізнаєтесь, як Швеція виросла з диких племен до однієї з найрозвинутіших країн світу. Вам з гордістю будуть розповідати про короля Карла ХІІ, про руни, про сильну шведську армію та про серйозні дії для підтримки економіки Швеції. Під час прогулянки по місту ви зрозумієте, що Європа починається не сьогодні, а задовго до того, як це стало «мейнстрімом».

Природа та життя

У самому вирі життя столичних жителів, на величезному острові, живе та радіє величезний історичний та природницький центр – Скансен. Чудовий приклад збереження історичних пам’яток і охорони навколишнього середовища. На острові живуть тварини у максимально наближених умовах до диких. Тут ви побачите усіх північних тварин, які живуть на території Швеції. Рисі, кабани, лосі, олені, ведмеді, сови і тд. Величезний парк вміщує у собі не тільки зоопарк, але і історичні культурні пам’ятки. Тут ви прогуляєтесь по древньому селищу, побачите невеличкі домівки, схожі на українські мазанки та будете дивуватися чистенькими огородами з капустою та морквою. Крім того, з острова відкривається неабиякий вид на Стокгольм. Вражень від Скансену буде так багато, що радимо там пробути весь день, поїсти у ресторані з видом на Луна-парк та познайомитись з шведськими сільськогосподарськими тваринами – покормити їх сіном та хлібом.

Спорт

Спорт у Швеції стоїть на одному рівні з культурою. У школах, вивчають мистецтво та активно займаються тими видами спорту, що допоможуть у житті та навіть врятують його, як свідчить практична сторона цього питання. Тому, усі шведські діти вміють плавати, кататися на лижах, ковзанах, велосипедах. Хлопці активно грають у хокей, а дівчата легкою атлетикою. Якщо ви фанат футболу або хокею, радимо відвідати гру у Стокгольмі, де ви обов’язково побачите маленьких вболівальників з вчителями або з батьками.

Культура та мистецтво

Якщо ви ще не знали, то креативна IKEA та популярний H&M – це вклад Швеції у світову промисловість. Та для того, щоб створити та підтримувати ці та інші бренди, у країні відкрилися найкреативніші університети у світі, звідки забирають дизайнерів та економістів на посади у кращі світові компанії. Для вивчення культури та мистецтва, у Швеції працюють сотні університетів та музеїв, які можна відвідати та познайомитись з системою освіти. Крім того, велике значення для усіх шведів є концертні програми та запрошені зірки естради та класичної музики. Звичайно, потрапити до The Stockholm Concert Hall, де вручають Нобелівську премію – це одна з мрій туристів у Стокгольмі.

Полювання та риболовля

Це одна з найцікавіших тем, що може завести вас до чарівних лісів Швеції. Якщо у вас є бажання «піти на ведмедя» або спробувати м'ясо лося, то Швеція – ваша країна. Кожен перший у Швеції вміє зловити  річну форель і кожен другий має гвинтівку для полювання. Познайомитися з культурою Швеції – це не тільки проїхатися по містам, але і зазирнути до мисливських центрів. Звичайно, справа це доволі дорога і навіть зловити рибу без дозволу ви не зможете, але це того варто! У затоках можна побачити диких лебедів, а у «правильних місцях» зловити величезних коропів.

Літо у Швеції

Влітку більшість шведів відпочивають за кордоном, але багато хто їде до місцевого курорту Сконе та отримують дозу сонця на пляжі, купаючись у відносно теплій воді. Але якщо ви гадаєте, що влітку у Швеції дуже холодно, то майже не праві, бо у містах буває навіть спекотно. На початку літа можна побачити білі ночі, трохи незвичне явище, але досить цікаве, особливо в перший раз. Шведське літо триває значно менше, ніж в Україні, тому вже у серпні на термометрі ви не побачите більше 23 градусів. Але дощі та зливи починаються у вересні.

 

 

Коментарів ще немає.

Оставить комментарий